Energetický management neboli digitální řešení pro energeticky efektivní a úsporné budovy a provozy

Popis školení

Webinář se bude věnovat problematice energetického managementu, microgridu - řízení spotřeby a výroby energie z distribuovaných zdrojů, sledování a regulaci 15 minutového maxima, měření a regulaci a využití protokolu KNX v budovách.

Školení je formou prezentace a je doplněno ukázkami řešení nasazeného v praxi. Webinář bude obsahovat:

Microgrid- chytrá mikrosíť s řízením spotřeby a výroby energie z distribuovaných zdrojů energie

Proč je Microgrid velmi elegantní řešení pro snížení nákladů na energie? Jak pomáhá snižovat uhlíkovou stopu provozu? Jak umožní zareagovat na přechod nákupu energií na burze za spotové ceny?

Energetický management

Jak udržet energie na uzdě? Nejprve musíme energie změřit, nejlépe digitálně. Následně je důležitá naměřená data zobrazit v přehledné vizualizaci a díky ní identifikovat největší spotřebiče a energetické toky v budově. Popíšeme řešení pro sledování a regulaci 15minutového maxima. Teprve poté dává smysl naplánovat zacílená úsporná opatření. Ukážeme si praktickou ukázku softwarových nástrojů.

Měření a regulace

Z čeho s skládá systém pro řízení výroby chladu, tepla a ventilace? Jaké je architektura řešení měření a regulace? Ukážeme si přehled polní instrumentace, řešení pro řízení technologie a další možnosti moderního systému MaR.

KNX

Popíšeme si, k čemu je KNX standard v budovách dobrý. Vysvětlíme si rozdíl mezi klasickou elektroinstalací a chytnou instalací KNX. Ukážeme si oblasti použití a architekturu systému KNX včetně produktové nabídky.

Program školení

 • 1. den školení

  • 9.00 - 12.00
   Zahájení semináře, blok přednášek
  • 12.00
   Závěr semináře

Nevíte si rady?
Ráda vám pomůžu.

Obraťte se na mě s dotazy, na které jste tady nenašli odpověď. Jsem tu pro vás.