Metody a postupy měření pro ověření funkčnosti a účinnosti na FVE

Fotovoltaiky, požadavky na zkoušení PV systémů a možnosti měření.

Popis školení

Pojďte na odborný online seminář, kde se zaměříme na postupy měření pro ověření funkčnosti a účinnosti na FVE.

V úvodu si řekneme základní informace o fotovoltaických systémech (PVS), panelech (PV) a FV elektrárnách obecně (základní pojmy, součásti), a o výkonových charakteristikách, které popisují technické parametry a vlastní funkci jednotlivých částí fotovoltaické elektrárny.

Dále si probereme požadavky na zkoušení fotovoltaických systémů podle ČSN EN 62446-1:2016 Fotovoltaické systémy– Požadavky na zkoušení, dokumentaci a údržbu Část 1: Systémy spojené s rozvodnou sítí - Dokumentace, zkoušky při uvádění do provozu a kontrola). Rozebrány budou požadavky na měření požadovaná touto normou jako například měření spojitosti, izolačního odporu, test polarity, test propojovacího boxu, měření zkratového proudu, měření V-A charakteristiky. Popsány budou i možnosti praktického provedení měření.

Součástí přednášky budou i informace o závadách PVS a metodách jejich detekce vizuální prohlídkou, měřením nebo za použití termokamery.

V průběhu akce mají účastníci možnost klást lektorovi dotazy formou chatu, v závěru akce budou dotazy zodpovězeny.

A pokud Vás zajímá problematika fotovoltaických elektráren, nenechte si ujít ani další ze série zaměřené na FVE:

Program školení

 • 1. den školení

  • 8.58 - 9.00
   Organizační pokyny, zahájení
  • 9.00 - 10.30
   Přednáška
   • Základní informace o fotovoltaických systémech (PVS), panelech (PV) a FV elektrárnách obecně (základní pojmy, součásti).
   • Info o výkonových charakteristikách, které popisují technické parametry a vlastní funkci jednotlivých částí fotovoltaické elektrárny.
   • Požadavky na zkoušení fotovoltaických systémů podle ČSN EN 62446-1:2016 Fotovoltaické systémy – Požadavky na zkoušení, dokumentaci a údržbu Část 1: Systémy spojené s rozvodnou sítí - Dokumentace, zkoušky při uvádění do provozu a kontrola).
   • Požadavky na měření požadovaná normou ČSN EN 62446-1 (např. měření spojitosti, izolačního odporu, test polarity, test propojovacího boxu, měření zkratového proudu, měření V-A charakteristiky).
   • Možnosti praktického provedení měření.
   • Informace o závadách PVS a metodách jejich detekce vizuální prohlídkou, měřením nebo za použití termokamery
  • 10.30 - 10.45
   Dotazy, závěr školení

Nevíte si rady?
Ráda vám pomůžu.

Obraťte se na mě s dotazy, na které jste tady nenašli odpověď. Jsem tu pro vás.