Pokročilé a komplexní řízení energetiky aktivního odběrného předávacího místa

Záznam ze školení, který je zaměřený na pokročilé a komplexní řízení energetiky aktivního odběrného předávacího místa.

Popis

Akce proběhla 1. 12. 2023. Nákupem získáte odkaz a heslo ke shlédnutí videa se záznamem akce na 14 dnů.

Probíraná problematika:

  • Proč mít, nabízet a instalovat „BEMS“ - Systém řízení energetiky budovy v reálném čase. Jak číst faktury za elektřinu. Jak BEMS (Building Energy Management Systém) ovlivní jednotlivé položky.
  • Fixní vs. spotové ceny. Jak se vyhnout nebezpečí vysokých hodinových cen, jak naopak profitovat, když jsou nízké. Výběr dodavatele energie a jeho obchodního modelu/produktu.
  • Online ukázka využití BEMS v rodinném domě (10kWp FVE/40kWh baterie, elektroauto, připojení NN).
  • Online ukázka nasazení BEMS ve firmě (900kWp FVE/ 3 MWh baterie, napájení výrobních linek, připojení VN)
  • BEMS se provozuje na HW a SW modulárního systému Tecomat Foxtrot. Funkce základních modulů, rozšiřování počtu vstupů a výstupů, komunikačních kanálů. Princip komunikace v lokálních a veřejných datových sítích a jejich kyberbezpečnost.
  • Principy webové aplikace pro konfiguraci HW a pro generování SW s funkcí BEMS pro Tecomat Foxtrot včetně uživatelské aplikace pro telefon, tablet nebo PC pro konkrétní zadání, projekt a instalaci v libovolném objektu.
  • Kroky konfigurace: Přiřazení jednotlivých „zařízení“ do jednotlivých místností, propojení zařízení „službami“, rozprostření řídicího systému, vstupů/výstupu a zařízení v rozvaděčích po budově, přiřazení propojení vstupy a výstupy systémů. Nahrání výsledného programu a spuštění.
  • Správa autorizovaných přístupů k řízenému objektu, dálková servisní správa životního cyklu všech projektů/instalací pro partnerské firmy. Cenová a licenční politika pro partnerské firmy.
  • Pozvání na další specializovaná školení pro HW a SW BEMS na bázi Tecomat Foxtrot. S prohlídkou kombinované administrativně-provozní budovy, kde se Foxtroty vyrábějí a kterou i řídí.

Přednáší: Vogl Jiří, ICT EXPERT s.r.o., Klaban Jaromír, Teco a.s.

Materiály ke stažení jsou zde k dispozici.

Délka videa: 2 hodiny 10 minut

Nevíte si rady?
Ráda vám pomůžu.

Obraťte se na mě s dotazy, na které jste tady nenašli odpověď. Jsem tu pro vás.