Z TEORIE DO PRAXE: Časté (typické) chyby ve výpočtech rizik

Komentovaná ukázka výpočtu řízení rizik, co jak (ne) dělat.

Popis školení

Tato přednáška bude jiná. Bude velmi praktická. 

Přednáška je pro všechny, kdo mají co dočinění s ochranou před bleskem. A je jedno, jestli jste projektant, zhotovitel, či revizní technik. Všichni, kdo mají co dočinění s výpočtem řízení rizik by měli zpozornět.

Zpozornět proto, že se v drtivé většině výpočtů řízení rizik neustále opakují ty samé chyby. Různé projekty. Různé výpočty řízení rizik. Ale chyby stále stejné. Pořád dokola. A na ně se zaměříme.

Probereme jednu chybu po druhé. Ale ne teoreticky. Teoretické přednášky jsou k ničemu. Vezmeme si konkrétní výpočet řízení rizik, a na něm si ukážeme, co je v něm špatně. Co by mělo být jinak. Proč by to mělo být jinak. Co dělat, aby to bylo správně.

Stejně tak si ale ukážeme, co by třeba na základě výpočtu řízení rizik měl kontrolovat revizní technik. Protože výpočet řízení rizik není jen o tom "vyšla nám tady nějaká třída LPS". O čem tedy výpočet řízení rizik je? Je i o tom, za jakých podmínek vyšla. A tyto podmínky by pak měly být následně i splněny.

Projektujete? Jste si jisti, že děláte výpočty rizik správně?

Instalujete? Umíte z výpočtu řízení rizik vyčíst, co se má kde osadit?

Revidujete? Máte jasno v tom, co podle výpočtu řízení rizik máte kontrolovat?

Třeba budou Vaše odpovědi "ano".

Ale třeba taky ne ... :-)

Program školení

 • 1. den školení

  • 8.58 - 9.00
   Zahájení školení
  • 9.00 - 9.45
   Přednáška
  • 9.45
   Závěr školení

Přednášející

 • Specializuje se na projektování silnoproudých rozvodů nízkého i vysokého napětí pro investiční výstavbu. Je samostatně podnikající projektant elektro. Svoje zkušenosti z oblasti trafostanic, rozvodů v průmyslových objektech, instalace pro technologické účely a zdravotnické instalace předává elektrotechnické veřejnosti prostřednictvím přednášek a článků nejen ve spolupráci s LPE s.r.o. Tvůrce portálu www.proelektroprojektanty.cz a autor odborného obsahu www.elektroteka.cz.

Nevíte si rady?
Ráda vám pomůžu.

Obraťte se na mě s dotazy, na které jste tady nenašli odpověď. Jsem tu pro vás.