Projektování elektrických rozvodů nn – 1. část

Série odborných školení nejen pro začínající projektanty elektrických zařízení.

Popis školení

1. část série odborných školení na téma projektování elektrických rozvodů nn, jejíž obsahem budou přednášky: 

Postup při návrhu elektrické instalace nn, elektrotechnické předpisy

Praxí ověřený sled jednotlivých kroků návrhu s odkazy na důležité články elektrotechnických norem může ušetřit mnoho času. Projektant má tak stále na paměti všechna důležitá hlediska, na která by při návrhu elektrických rozvodů a instalace neměl zapomenout.

 

Dimenzování vodičů a vedení nízkého napětí

Volba průřezu vedení se odvíjí od požadavků na instalované spotřebiče a jejich reálný způsob provozu. Tomu musí odpovídat i výběr jištění z hlediska normálního provozu, kdy by nemělo docházet k nežádoucímu vypínaní, při přetížení, kdy by přetížená část instalace měla být odpojena dříve, než dojde k přehřátí. V případě zkratu zajištěno odpojení poruch v co nejkratším čase. Tomu se věnuje tento díl seriálu.

 

Ochrana proti úrazu elektrickým proudem

Splnění požadavků elektrotechnických norem na bezpečnost před úrazem elektrickým proudem je nejdůležitějším hlediskem při návrhu jakékoli instalace a při provozu elektrických zařízení. Bezpečnost osob má vždy větší důležitost, než dobrá funkce elektrického zařízení. 

Na školení volně navazují další části:

Program školení

 • 1. den školení

  • 8.58 - 9.00
   Zahájení semináře
  • 9.00 - 12.30
   Blok přednášek
  • 12.30
   Závěr semináře

Přednášející

 • Po vysoké škole (ČVUT) pracoval jako projektant, revizní technik a investiční technik pro dodávky elektrotechnologie. V současné době pracuje pro firmu Eaton Elektrotechnika, dříve známé jako Moeller a F&G. Hlavním zaměřením je podpora velkých projektů, školení konzultantů, projektantů a výrobců rozváděčů v zemích EMEA. Autor několika aplikačních příruček pro projektanty a elektrotechnickou veřejnost v Čechách i v zahraničí. Působí v českých technických normalizačních komisích TNK 22 a TNK 130 se zaměřením na bezpečnost elektrických instalací a přístroje nn.  

Nevíte si rady?
Ráda vám pomůžu.

Obraťte se na mě s dotazy, na které jste tady nenašli odpověď. Jsem tu pro vás.