Projektování elektrických rozvodů nn – 3. část

Série odborných školení nejen pro začínající projektanty elektrických zařízení.

Popis školení

3. část série odborných školení na téma projektování elektrických rozvodů nn, jejíž obsahem budou přednášky: 

Zajištění nepřerušovaného napájení pro instalace kritické infrastruktury

Nežádoucí výpadky v napájení důležitých obvodů mají za následek škody na majetku a v některých případech jsou rizikem i pro zdraví a život osob. Zajištění nepřerušovaného napájení je jednou z důležitých podmínek zejména v instalacích kritické infrastruktury, mezi které patří nemocnice, datová centra, důležité výrobní linky a další.

 

Výpočtové programy, příklady s programem Pavouk/xSpider

Vhodný program nabízí projektantovi mnoho funkcí, které mu usnadňují návrh, ale vyžadují také dobré znalost problematiky, kterou program pomáhá řešit. Velmi důležitá je také správná interpretace výsledků. Program Pavouk patří mezi firemní programy poskytované zdarma, nicméně nabízí mnoho funkcí, které jsou doménou placených programů.  

 

Rozváděče nn v projektech

Rozváděče se v projektech většinou řeší jen v nejnutnějším rozsahu, podstatné detaily se uvádí až ve fázi prováděcí dokumentace. Správný popis základních parametrů, vlastností rozváděčů a ochranných opatření již ve fázi projektu může ušetřit náklady, kdy provozovatel dodatečně požaduje vyšší bezpečnost obsluhy nebo provozu. To je také případ ochrany před vnitřními obloukovými zkraty. Nejefektivnějším přístupem je posouzení rizik již ve fázi přípravy projektu a doporučení pro co nejlepší úroveň ochrany. 

 

Návrh ochranných přístrojů fotovoltaických elektráren

Fotovoltaické elektrárny se stávají nedílnou součástí elektrické instalace. Nicméně správný výběr jisticích a ochranných přístrojů PV instalace má určitá specifika oproti klasické nn instalaci. V této části se dozvíte, na co si dát pozor při výběru jisticích a ochranných přístrojů PV instalací, včetně požadavků předmětných norem.

 

Školení volně navazuje na:

Program školení

 • 1. den školení

  • 8.58 - 9.00
   Zahájení semináře
  • 9.00 - 13.30
   Blok přednášek
  • 13.30
   Závěr semináře

Přednášející

 • Po vysoké škole (ČVUT) pracoval jako projektant, revizní technik a investiční technik pro dodávky elektrotechnologie. V současné době pracuje pro firmu Eaton Elektrotechnika, dříve známé jako Moeller a F&G. Hlavním zaměřením je podpora velkých projektů, školení konzultantů, projektantů a výrobců rozváděčů v zemích EMEA. Autor několika aplikačních příruček pro projektanty a elektrotechnickou veřejnost v Čechách i v zahraničí. Působí v českých technických normalizačních komisích TNK 22 a TNK 130 se zaměřením na bezpečnost elektrických instalací a přístroje nn.  

 • produktový specialista Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Nevíte si rady?
Ráda vám pomůžu.

Obraťte se na mě s dotazy, na které jste tady nenašli odpověď. Jsem tu pro vás.